Magdalena Andersson hos Liberala Ekonomklubben

Den 12 November kommer Finansminister Magdalena Andersson till Liberala Ekonomklubben för att presentera och diskutera sin budget. Robert Boije, Samhällspolitisk chef på Saco och tidigare bl.a. chefsekonom på Finansinspektionen, kommenterar. Samtalet är öppet för medlemmars frågor och diskussion.
När?
Torsdagen den 12 november kl. 12.00–13.00. Lunchmacka serveras utanför lokalen från 11.30.
Var?
Handelshögskolan i Stockholm, Sveavägen 65 (ingång på baksidan), Lokal 120 (mitt emot aulan).
Hur?
Anmäl ditt deltagande till liberala.ekonomklubben@gmail.com, senast den 9 november. Begränsat antal platser, först till kvarn. Notera att klubbens nya regler innebär att medlemmar kan föranmäla och ta med sig en gäst på seminariet.
Det här inlägget postades i Uncategorized. Bokmärk permalänken.